image/svg+xml +420 777 017 599
image/svg+xml Poptávka zdarma
Likvidace eternitu a azbestu
78 tun odvezeného azbestu
29 střech zbavených eternitu
102 již spokojených zákazníků
736 643 030Volejte či zasílejte SMS nostop každý den.

Likvidace azbestu / eternitu

Praha a Středočeský kraj

Stará eternitová střecha či azbestové těsnění? Azbest samotný i obsažený v eternitu je vážně zdravotně nebezpečný - zbavte se ho rychle a profesionálně! Odborné odstranění a likvidace azbestu od firmy Dopareal jsou sázka na jistotu! Dokážeme provést likvidace azbestu bez ohledu na množství a rizikovost práce (výškové budovy, rozlehlé/stísněné prostory). Odstranění azbestu provádíme ve městech jako je Praha, Kladno, Mladá Boleslav a v celém Středočeském kraji.

Likvidace azbestu
S námi ušetříte čas i peníze!

Naše osvědčené know-how nám umožňuje nabízet naše služby ještě levněji. Proč to děláme a jak je to možné?

Azbestové trubky či střešní krytina? Vždy se snažíme najít maximálně efektivní a cenově výhodný způsob likvidace azbestu.

Volejte likvidace azbestu: 736 643 030

Práce s azbestem je bez správného vybavení krajně riziková. Disponujeme profesionálním vybavením (ochranné obleky, respirátory) i technologickými postupy k ochranně zdraví nejenom našich pracovníků, ale samozřejmě i našich zákazníků. Klademe důraz na dodržení termínů, kvalitu práce a spokojenost zákazníka.

Odstranění azbestu

Odstranění azbestu

Azbest není využíván jen jako střešní krytina, ale i jako těsnění pro kotle, různé kamna či krby, případně je možné v budovách najít azbestové desky, různé roury nebo trubky. I zakázky na odstranění azbestu v této formě přijímáme. Azbest z nemovitosti odstraníme, případně demontujeme, odklidíme do specializovaných vozů či kontejnerů. Následná legální likvidace azbestu dle právních norem je poté samozřejmostí.Ceník likvidace azbestu

Cena za 1 tunu materiálod 6 300,-

V ceně je zahranuta práce dvou pracovníků. Dále také uložení/likvidace azbestu, fixační postřik, nakládka a ohlašovací list.

Boletické panely / trubkydle rozsahu
Izomíndle rozsahu
Azbest materiálydle rozsahu

Uvedené ceny jsou orientační, výsledná cena je závislá na případných stížených podmínkách, stavu materiálu.

Azbest též likvidujeme ve vnitřních prostorách. K jednotlivým zakázkám přistupujeme individuálně - dle dohody.Co je azbest?

Azbest sloučenina šesti různých křemičitanů (sloučenin křemíku) vyskutující se volně v přírodě. Lidé tento materiál využívali již od doby kamenné (keramika) zvláště pro jeho izolační a ohnivzdorné vlastnosti. Bod tání azbestu je shodný s tavením například oceli, je proto velmi odolný, ale zároveň tvárný stavební či řemeslný materiál. Ve 20. století hojně využívaný jako těsnění či jako krytina střech.

Co je azbest?

Azbest a jeho vliv na lidské zdraví

Vlastnosti azbestu mají i svoji stinnou stránku. Jeho vlákna při manipulaci praskají a uvolňují se do vzduchu. Při vdechnutí se azbestová vlákna zachytávají v plicích, kde způsobují rakovinu. Azbest též může v dýchacím ústrojí zapříčinit plicní fibrózu (neorganizované nabývání tkání) nebo také mezoteliom - varianta rakoviny provázená silným kašlem a dušností.

Právě tato rizika azbestu je nutné maximálně omezit. Při likvidaci azbestu je nutné používat ochranné obleky, respirátory a v některých případech i speciální vzduchotechniku k zachycení azbestu ze vzduchu. Rozhodně nedoporučujeme jakoukoliv manipulaci s azbestem bez profesionálního vybavení.

Rizika azbestu v produktech

Smrtící azbest v běžných produktech

Dokud nebyly známy fatální důsledky vlivu azbestu na lidský organismus, využíval se nejenom ve stavebním odvětví, ale též v produktech denní spotřeby. Jednalo se například o cigarety (filtry), kuchyňské rukavice a utěrky nebo se z něj výráběl (pro domácí zábavu) umělý sníh.


Likvidace eternitu

Ať už jde o likvidace eternitové střechy nebo jiné likvidace eternitu, vždy se na společnost Dopareal můžete spolehnout! Máme bohatou zkušenost s demontáží a následnou likvidací eternitových krytin, trvale nízké ceny a profesionální vybavení i přístup. Likvidace eternitové střechy neprovádíme pouze u domů, ale i garáží, kůlen, hospodářských objektů, chat, chalup či okálů. Dokážeme zajistit i odstranění eternitu ve velkém množství (např. pro města či firmy) - pro školy, sklady, úřady či nemocnice.

Likvidace eternitu

Odvoz a likvidace eternitu jsou zajištěny pomocí specializovaných vozů či velkoobjemových kontejnerů. Odstranění eternitu je prováděno ručně v ochranných oblecích.

Volejte likvidace eternitu: 736 643 030

Firma na likvidaci eternitu Dopareal - to je výhodný způsob jak se zbavit eternitu bez zdravotních rizik, námahy a snadné vyřešení otázky kam vyhodit eternit. A kolik stojí likvidace eternitu? To Vám prozradí níže uvedený ceník.Ceník likvidace eternitu

Demontáž - eternitová střešní šablona od 240,-/m²
Demontáž - vlnité tašky z eternituod 230,-/m²

Práce (manipulace) dvou pracovníků v ceně. V ceně též uložení/likvidace nebezpečného odpadu. Cena je závislá na způsobu uchycení eternitových tašek.

Doprava (převoz eternitu) od 15,-/km
Hodinová dalšího pracovníka od 270,-/hod
Fixační ochranný postřikod 38,-/m²
Balení materiálu s obsahem azbestu - dle dohody, případně v ceně
Kontejner / vozidlo 12m³ od 4 950,-
Kontejner / vozidlo 17m³od 7 850 ,-

Odvezeme i Váš eternit volně uskladněný na zahradě, v garáži či sklepě. K jednotlivým zakázkám přistupujeme individuálně a na klíč. Základní sazba za sběr, odvoz a likvidace volně uloženého eternitu: 399,-/m².

Provádíme odstranění eternitu ze všech druhů střech - jak ze šikmých střech jako jsou valbové, pultové, sedlové, mansardové či pilové střechy, tak i samostřejmě ze střech rovných.

V případně zájmu jsou také v nabídce bourací práce na částečné či úplné stržení střechy.

Uvedené ceny jsou orientační, výsledná cena je závislá na případných stížených podmínkách, stavu materiálu.Co je eternit?

Koncem 19. století rakušan Ludwig Hatschek namíchal první takzvaný vláknitý cement. Firma Etex Group S.A. následně tento materiál uvedla na trh pod ochrannou známkou Eternit. Jedná se o lisovaný cement s příměsí azbestu. Své využití našel zejména jako střešní krytina, ale je možné z eternitu vyrabět například i nádoby.

Co je eternit?

Je eternit nebezpečný odpad?

Ačkoliv je v eternitu pouze 10% až 15% azbestu, je stále považován velmi nebezpečný odpad se zdravotním rizikem stejným jako azbest (rakovina, fibróza). Z těchto důvodů je i zákona prodej eternitu s příměsů azbestu zakázán. V současné době jsou eternitové krytiny na střechách vyměňovány za klasické tašky či kov.


Bezkonkurenční cena za likvidaci eternitu či azbestu

Cena za likvidaci azbestu a jeho derivátů je pro zákazníka vždy důležitá. Za roky zkušeností víme jak nabídnou maximálně výhodné cenové nabídky. Navíc nemáme žádné skryté příplatky - vždy jednáme profesionálně a na rovinu.

Žádné skryté příplatky za přistavení lešení

Častým jevem jsou napočítané náklady za obstarání lešení při demontáži eternitu ze střechy. Používáme vlastní lanovou techniku a nemusíme tedy navyšovat cenu o přistavení lešení.

Možnost fakturace likvidace na neplátce DPH

Pokud je to Vaším přáním, můžeme fakturu za likvidaci azbestu vystavit na neplátce DPH. Ušetření 21% z výsledné ceny se rozhodně vyplatí!

Zajištění a vyřízení oznamovací povinnosti

Dle zákona musí majitel nemovitosti oznámit nakládání s nebezpečnými látkami jako je právě eternit či azbest. Všechny tyto úkony za Vás vyřešíme, o nic se nemusíte starat.

Neděláme si z Vaší nemovitosti hotel

Častou praxí bývá, že firma na likvidaci eternitu vyžaduje od zákazníka vyčlenit jednu místost pro potřeby dekontaminace, případně sprchu a hygienické zázemí. V našem případě si přistavíme zázemí vlastní. Klademe důraz na Vaše soukromí.

Jednotná cena za m² za práci s materiálem

Transparentní ceny za služby jsou základ. Demontáž eternitových tašek ze střechy je levná, ale ve fakturaci je fixace (chemické ošetření) za horentní sumu? To se u nás nestane!


Likvidace eternitu a azbestu: 736 643 030
Nastavení soukromí

Stránky Dopareal.cz disponují soubory cookies, které zejména slouží k měření návštěnosti. Zajišťují tak kvalitňování našich služeb na základě zákaznických preferencí a zájmů o různá témata či služby. Tyto identifikátory mohou obsahovat osobní údaje (pokud za osobní údaje považujete šířku displaye nebo například první navštívenou stránku). Soubory cookies jsou také nutné ke bezchybnému spuštění pluginů sociálních služeb. Všechna data používáme čiště v anonymizovaném režimu, kdy není možné z dat vyčíst více než technické parametry zařízení a anonymní pohyb po stránkách.