image/svg+xml +420 777 017 599
image/svg+xml Poptávka zdarma
Odvoz odpadu a suti
14 let úspěšné praxe s vyklízením bytů
712 vyklizených bytů a příslušenství
12 315 tun odpadu z vyklízení bytů
777 017 599Volejte či zasílejte SMS nostop každý den.

Vyklízení pozůstalosti v Praze

Vyklízení pozůstalosti

Nikdo z nás tu bohužel není navždy. Úmrtí příbuzných a bližních vnáší do našich srdcí nejenom žal, ale i je též nositelem řady starostí. Jedněmi z nich je právě vyklízení pozůstalosti a jak si poradit například s osobními věcmi, ale též již starým nepotřebným nábytkem.

Tentokrát se soustředíme více na praktické a finanční aspekty vyklízení pozůstalosti než na legislativní faktory. Pokud Vás zajímá legislativa a například dědické řízení v rámci vyklízení po úmrtí, pak doporučujeme článek o likvidaci pozůstalosti.


Vyklízení v Praze

Vyklízení pozůstalosti v hlavním městě Praha sebou nese řadu výhod. Nejenom, že zde existují firmy specializované na vyklízení bytů po zemřelém, ale díky jejich počtu, bývá cena za vyklízení pozůstalosti i nižší než na menších městech. Další nespornou výhodou firem na vyklízení je pak znalost legislativy, kdy nemusíte pátrat po tom, co kdy se má provést za úkony.

Vyklízení pozůstalosti v Praze

Osobní věci z pozůstalosti

Jedním z pozitiv vyklízení pozůstalosti firmou je fakt, že pozůstalí nemusí být vystaveni osobním věcem zemřelého. Tím se dá vyhnout řadě nostalgických vzpomínek a dalšímu prohlubování zármutku. Firma na vyklízení všechny věci osobního rázu z pozůstalosti uskladní do krabic a předá pozůstalým. Pak už je jen na nich, kdy seberou dostatek psychických sil na jejich prohlédnutí.

Byty z pozůstalosti bývají navíc často plné nepotřebného odpadu a vybavení (staré noviny, lahve, obnošené oblečení) - ba co víc, pokud se u zesnulého projevilo takzvané "křečkování" je velmi na pováženou takové množství odpadu likvidovat sám.


Vyklízení po úmrtí

Praha kromě specializovaných firem na vyklízení disponuje též firmami, které zvládají vyklízení i nebezpečných látek. Vyklízení bytu po úmrtí, kdy ke smrti došlo již před delší dobou nebo se jedna o násilný čin (vražda/sebevražda), vyžaduje nejenom speciální postupy, vybavení a v některým případech i atestace.

Vyklízení po zemřelém vyžaduje speciální druhy úklid a sanace bytu - dezinfekce, čištění vzduchu (dezorodorizace), správně čištění skvrn od krve a v souladu s legislativou nakládání s nebezpečným materiálem. V prostorách bytu se po úmrtí mohly objevit nebezpečné organismy či bakterie, a to jak na vybavení, tak ve vzduchu a je proto nutné podle těchto reálií postupovat.


Odvoz suti a nábytku

Odvoz starého nábytku z pozůstalosti

Ať už se jedná o odpad, vysloužilé spotřebiče jako je sporák, lednice či myčka nebo se jedná o odvoz starého nábytku z pozůstalosti, firma Dopareal je tu k Vaším službám. S vyklízením pozůstalostí máme bohaté zkušenosti, ať už jde o odvoz nábytku či vyklízení bytu po úmrtí. Dokážeme nejenom provést vyklízecí práce v plném rozsahu, ale byt následně případně dezinfikovat, vymalovat či rekonstruovat.

Veškeré informace a kalkulace cen na vyklízení pozůstalostí zodpovíme na telefonním čísle: +420 777 017 599 nebo skrze náš poptávkový formulář.