image/svg+xml +420 777 017 599
image/svg+xml Poptávka zdarma
Odvoz odpadu a suti
14 let úspěšné praxe s vyklízením bytů
712 vyklizených bytů a příslušenství
12 315 tun odpadu z vyklízení bytů
777 017 599Volejte či zasílejte SMS nostop každý den.

Odvoz starého nábytku jednoduše?

Odvoz nábytku

Přestal Vás bavit Váš starý oprýskaný stůl? Nebo třeba celá obývací stěna? A co potom, když jste koupili byt, ve kterém je starého nábytku nepočítaně? Existuje mnoho možností jak si odvoz starého nábytku ulehčit. Některé náročné, jiné snadné, o jistých ani nemusíte vědět.

Dobře promyšlený odvoz nábytku Vám může ušetřit mnoho času, fyzické námahy a leckdy i psychického vypětí. Samozřejmě nemusí jít pouze a jenom o nábytek, ale též o odvoz starého spotřebiče či jednoduše velké množství nahromaděného odpadu.


Odnos nebo odvoz nábytku?

Každý se zdravým rozumem tuší, že na několik polic není třeba vyklízecí firma. I jeden či dva kusy nábytku člověk s trochou vypětí fyzických sil a pomocí přátel zřejmě z bytu vynese. Otázkou ale zůstává kam starý nábytek vyhodit? Přesně pro tyto případy jsou ve větších městech jako je Praha, Kladno, Mělník a další v předem stanovených termínech městy přistavovány velkoobjemové kontejnery určené právě pro odvoz starého nábytku.

Odvoz nábytku

Odvoz starého spotřebiče

To co ale platí pro odvoz starého nábytku v žádném případě neplatí pro staré spotřebiče nebo sypký odpad (odvoz suti, cihel, odpadu). Staré spotřebiče podléhají jiným zákonným normám a je třeba je odvézt do specializovaných sběrných míst. V případě takového sporáku - tím spíše lednice je pak odvoz starého spotřebiče dosti na pováženou.

Specializované sběrné dvory se netýkají pouze velkých starých spotřebičů. Patří sem též mikrovlnky, radiátory, malé trouby, monitory, počítače - obecně označované jako odvoz elektroodpadu. Praha a větší města sice sběrných dvorů tohoto typu mají několik, ovšem v těchto případech není problém většinou dostupnost, tak jako praktičnost odvozu elektroodpadu.


Odvoz suti a odpadu

Tam, kde i v malém množství se zdál odvoz starého nábytku jednoduchý, je odvoz suti spíš trestem. Napytlovaná suť, cihly a zdivo přecijenom neváží pár kil a manipulace s takto naplněným pytlem patří spíše do vzpěračských turnajů než běžné chvilce posilování. Navíc stejně jako staré spotřebiče je nutné tento sypký odpad odvážet do specializovaných dvorů. V tomto případě doporučujeme i menší odvoz suti přenechat zkušeným a fyzicky zdatným profesionálům.

Dalším faktorem přispívajícím k zvážení odvozu suti svépomocí je lokalita. Města jako je Nymburk, Dobříš, Benešov, Kolín či Příbram mají přinejlepším sběrných dvorů pro odvoz sutě nedostatek a přiznejme si, kdo by se vozil několika sty kily materiálu do vedlejšího města.


Odvoz suti a nábytku

Odvoz starého nábytku ve větším množství

Firmu na vyklízení dozajista je vhodné využít pokud se jedná o odvoz starého nábytku většího množství. I odvoz nábytku z jednoho pokoje bývá často svépomocí práce na celý den či déle. Hlavní argumentem je zde především Váš čas a námaha. Než se neodborně lopotit se starými skříněmi a další dny zaléčovat natažené svaly je pro mnoho z nás pravděpodobně jednoduší za méně času strávit tuto dobu ve své práci a odvoz starého nábytku zaplatit. V poměru čas, cena a námaha máme i od svých zákazníků kladné povrzení toho, že je to velmi efektivní cestou odvozu nábytku.