image/svg+xml +420 777 017 599
image/svg+xml Poptávka zdarma
Jak na vyklízení pozůstalosti - článek
14 let úspěšné praxe s vyklízením bytů
712 vyklizených bytů a příslušenství
12 315 tun odpadu z vyklízení bytů
777 017 599Volejte či zasílejte SMS nostop každý den.

Vyklízení pozůstalosti – jak na to

Byt z pozůstalosti bývá často spjat nejenom se získáním bytu, ale také s povinnostmi (dědické řízení, náklady na spočinutí, další legislativní kroky) a emočním vypjetím. Pochopitelný je zármutek nad zesnulým, osoby blízké či jinak blízce spjatou osobou.

Když už člověk projde nutným dědickým řízením v době největšího žalu, v té době nadchází další emoční rána. Co s bytem z pozůstalosti? Odpovědí je povětšinou „vyklidit, rekonstruovat a dále pronajmout nebo prodat“.


Vypořádání se s vyklízením pozůstalosti

Vyklízení bytů

Ne každý s takovým počinem jako je vyklízení pozůstalosti si dokáže poradit jak fyzicky, tak emočně. Probírání pozůstalých věcí po zesnulém může vyklízení zatížit chmurnými emocemi či sentimentem a celkové vyklízení pozůstalosti po zesnulém se tím začíná prodlužovat.

V takových případech je vhodné povolat firmu se specializací na likvidace pozůstalostí. Praha a jiná velká města většinou disponují zkušenými společnostmi, které již ví, jak celý proces provést rychle, levně, které věci z pozůstalosti je vhodné předat a to vše provést profesionálně a s pietou.


Sanace, dezodorizace a rekonstrukce

V případě, kdy v bytě zbyl biologický materiál po zemřelém či zápach, je profesionální vyklizení pozůstalosti již nutností. Dezodorizace (čištění vzduchu) pomůže od zápachu a odborné chemické prostředky pomohou zbavit byt možných bakterií či plísní.

Vyklízení bytů

Na závěr je již pak na Vás, zda takto vyklizený byt je Vaším finálním přáním nebo zda si zaslouží i rekonstrukci v podobě přestavby příček, vymalování pokojů či nalakování zárubní. Zdá se Vám tento proces na jednoho člověka jako velké břímě? Nechte si podat pomocnou ruku.