image/svg+xml +420 777 017 599
image/svg+xml Poptávka zdarma
Články a návody
14 let úspěšné praxe s vyklízením bytů
712 vyklizených bytů a příslušenství
12 315 tun odpadu z vyklízení bytů
777 017 599Volejte či zasílejte SMS nostop každý den.

Články a návody o vyklízení

rekonstrukcích, sanacích a malování

Při vyklízení bytu od firmy Dopareal (Praha a Středočeský kraj) můžete s klidem hodit za hlavu všechny problémy s vyklízením spojené. Starý špinavý nábytek plný třísek, ostré střepy nebo tuna suti ve vašem bytu? Nechte špinavou, leckdy nebezpečnou a namáhavou práci odborníkům.


Jak probíhá sanace po požáru?

Vyklízení a sanace bytu po požáru je složitý proces, který vyžaduje pečlivé plánování, odborné znalosti a důkladnou práci. Proto takové havárie bývají řešeny prostořednictvím vyklízecích firem, kteří disponují pravými odborníky..

Jak probíhá sanace po požáru?

Výhody a nevýhody vyklízení bytů v Praze

Potřebujete vyklidit byt v Praze? Stověžaté hlavní město nabízí mnoho rešení, ale také jistá úskalí, která se nemusejí vyplatit. Kdy si na vyklízení bytu v Praze vzít profesionály a kdy zvážit alternativy?

Vyklízení kanceláří, skladů a firem

Vyklízení kanceláří, skladů a firem

Potřebuje Vaše firma či celý obchodní řetězec vyklidit stávající prostory? Jednoduché vyklizení kanceláře v rámci stěhování se může diametrálně lišit od vyklizení například vyhořelých skladů firmy nebo odvozu odpadu z nově pořízených prostor - a to nejenom procesně, ale i legislatavině.

Vyklízení kanceláří, skladů a firem

Dezinfekce prostor před chorobami

Závažné infekční nemoci jako Covid-19, svrab, nejrůznější ekzémy nebo i například odolné varianty chřipky je třeba eliminovat před jejich rozšířením. Ačkoliv není vždy zcela nutná akutní dezinfekce prostor proti infekčním onemocněním, její aplikací lze násobně ušetřit na zdravotních problémech a často nákladech na léčbu.

Dezinfekce prostor před infekčními chorobami

Úklid po mrtvole - sanace a čištění

Úmrtí člověka je vždy neštastnou situací. Komplikované situace nastávají, pokud byl nebožtík nalezen po delším časovém úseku nebo ke smrti nedošlo přirozenou cestou. Zbylá rezidua (bakterie, plísně, viry, tělní tekutiny) bývají často velmi nebezpečná a je nutné je odstranit profesionálními prostředky a vybavením.

Úklid po mrtvole - sanace a čištění

Kam s odpadem z vyklízení bytu?

Plechovka z posledního natírání střechy nebo třeba stará lednice? Takové materiály rozhodně do konterjneru či popelnice nepatří! Jakým způsobem tedy nakládat s atypickým odpadem a co je považováno za odpad komunální? Ani pouhé police či například monitor není legislativně správně vhodit do směsného odpadu.

Kam s odpadem z vyklízení bytu?

Vyklízení bytu před prodejem nemovitosti

Pokud máte v plánu prodej bytu či jiné nemovitosti, kterou nevyužíváte nebo jste ji získali například v dědickém řízení, je třeba zvážit všechny kroky k tomu, aby byl objekt pro prodej atraktivní. Stávající starý nábytek, vysloužilé spotřebiče, stavební či komunální odpad v bytě dozajista bude mít vliv na konečnou prodejní cenu.

Vyklízení bytu před prodejem nemovitosti

Likvidace eternitové střechy bezpečně

Je pravý čas zvážit odstranění eternitové střechy. Nejenom, že legislativa ohledně likvidace eternitu je stále přísnější, ale zároveň v dnešní době nezbylo mnoho staveb, kde eternit nedegradoval na nebezpečnou úroveň. Včasným jednáním ušetříte peníze i svoje zdraví.

Likvidace eternitové střechy bezpečně

Firma na vyklizení bytu šetří peníze i čas

Většina z nás alespoň jednou za život musí řešit vyklízení bytu, někteří i vícekrát. Zpravidla se jedná o koupi bytu po předchozím majiteli v záměru nového bydlení nebo jako investiční příležitost. V mnohých případech je také byt a jeho vyklizení součástí dědického řízení.

Firma na vyklizení bytu

Co je polymerová dezinfekce prostor?

Účinná a zdravotně nezávadná dezinfekce prostor i namáhaných ploch je jedním ze základních pilířů prevence i aktivního potlačení infekčních nákaz a rizik. Správně aplikovaná polymerová dezinfekce pak nabízí vysokou efektivitu i možnosti použití.

Polymerová dezinfekce prostor vs dezinfekce ozonem

Rizika likvidace azbestu a eternitu

Likvidace eternitu a azbestu není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Likvidace eternitové střechy a všeobecně azbestu má svá zdravotní i legislatvní rizika. Kam s eternitem a jak s ním nakládat?

Rizika likvidace azbestu a eternitu

Vyklízení firemních kanceláří, provozoven i skladů

Ačkoliv vyklízení bytu se může zdát jako velmi náročná činnost, tak vyklízení firmy je úplně jinou disciplínou. Máme bohaté zkušenosti s vyklízením nebytových prostor, víme co je třeba připravit a jak jednotlivé procesy urychlit bez ztráty úrovně kvality vyklízecích služeb.

Vyklízení firemních kanceláří, provozoven i skladů

Vyklízení pozůstalosti v Praze

Nikdo z nás tu bohužel není navždy. Úmrtí příbuzných a bližních vnáší do našich srdcí nejenom žal, ale i je též nositelem řady starostí. Jedněmi z nich je právě vyklízení pozůstalosti a jak si poradit například s osobními věcmi, ale též již starým nepotřebným nábytkem.

Vyklízení pozůstalosti v Praze

Odvoz starého nábytku jednoduše?

Přestal Vás bavit Váš starý oprýskaný stůl? Nebo třeba celá obývací stěna? A co potom, když jste koupili byt, ve kterém je starého nábytku nepočítaně? Existuje mnoho možností jak si odvoz starého nábytku ulehčit. Může být odvoz starého nábytku jednoduchým úkonem? A co odvoz starých spotřebičů či suti? Více v článku o odvozu nábytku.

Odvoz starého nábytku jednoduše?

Vyklízení pozůstalosti po úmrtí

Jak praví staré české rčení: neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Úmrtí je vždy chmurnou událostí, tím spíše pokud nebylo přirozenou cestou. V jakémkoliv případě je ale důležité volit další kroky v rámci vyklízení pozůstalosti s rozvahou, zodpovědnosti a ohledem na důstojnost nebožtíka.

Vyklízení pozůstalosti po úmrtí

Jak probíhá vyklízení bytů?

V dnešním článku se zaměříme na celkový průběh vyklízení bytů u firmy Dopareal Praha. Jak se na vyklízení připravit? Co se vše bude dělat? Bude ode mne vyklízecí firma něco žádat? Co se s odpadem následně stane? Na tyto a další otázky Vám odpovíme právě dnes.

Vyklízení bytu

Odvoz odpadu a suti společností Dopareal

Při rekonstrukci bytu, jeho vyklízení či stavebních činnostech vzniká nemalé množství odpadu, suti a nepotřebného nábytku, které vyřeší jen jejich odvoz a likvidace. Odpadu přitom nebývá malé množství a nelze jej vhodit do komunálních kontejnerů. Pro takové případy je tady právě Dopareal Praha – odborníci na odvoz odpadu.

Odvoz odpadu a suti

Likvidace pozůstalosti - otázky a odpovědi

Dědictví sebou nese kromě zármutku i jisté povinnosti. Jednou z nich je i likvidace pozůstalosti, repektive vyklizení bytu po zemřelém a to včetně osobních věci, nábytku, vybavení či případně spotřebičů. Celý proces likvidace bytu či domu z pozůstalosti sebou nese řadu otázek, na které si záhy odpovíme.

Likvidace pozůstalosti

Úskalí vyklízení sklepů a půd

Půda i sklep u většiny z nás patří k těm prostorám, kam vyšleme každý déle nepoužívaný objekt. Sekačku, krabici s tričky (které se "záhadně" srazily), tunu dětských knížek, to zničené jízdní kolo, které se určitě samo jednou opraví a spousta dalších věcí se přesně hodí do sklepa nebo půdy...

Vyklízení bytu po nájemci

Vyklízení bytu patří neodmyslitelně k zdárnému ukončení nájmu nemovitosti. Česká legislativa nakazuje, aby nájemník předal majiteli bytu ve stavu, v kterém mu byl byt pronajat. Proto je dobré vědět, co který subjekt v rámci zákona smí a na co dávat pozor při vyklízení bytu..

Jak na vyklízení pozůstalosti

Byt z pozůstalosti bývá často spjat nejenom se získáním bytu, ale také s povinnostmi (dědické řízení, náklady na spočinutí, další legislativní kroky) a emočním vypjetím. Pochopitelný je zármutek nad zesnulým, osoby blízké či jinak blízce spjatou osobou. Když už člověk projde nutným dědickým řízením v době největšího žalu, v té době nadchází..

Jak na vyklízení bytu, nemovitosti či firmy

Ačkoliv se zdá vyklízení často velmi nemáhavou činností, né ve všech případech tomu tak skutečně může být. Pojďmě si projít v jetlivých krocích, kdy je na čase se vyklízení děsit a kdy se vlastně není čeho bát. Znáte postupy vhodné pro vyklízení bytu a patřičné pro vyklízení nemovitostí či firem? Víte, že se mohou lišit? Kdy a v čem se dozvíte v našem článku o vyklízení.

Nastavení soukromí

Stránky Dopareal.cz disponují soubory cookies, které zejména slouží k měření návštěnosti. Zajišťují tak kvalitňování našich služeb na základě zákaznických preferencí a zájmů o různá témata či služby. Tyto identifikátory mohou obsahovat osobní údaje (pokud za osobní údaje považujete šířku displaye nebo například první navštívenou stránku). Soubory cookies jsou také nutné ke bezchybnému spuštění pluginů sociálních služeb. Všechna data používáme čiště v anonymizovaném režimu, kdy není možné z dat vyčíst více než technické parametry zařízení a anonymní pohyb po stránkách.